14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı

Doğal afetlerin, hastalıkların ve savaşların oldukça çetin yaşandığı çağımızda, sağlıklı bir yaşam toplumun tüm bireyleri için vazgeçilmez bir hak ve önceliktir. Bu noktada doğrudan veya dolaylı olarak bu sektörde hizmet veren tüm kişi, kurum ve kuruluşlara önemli roller düşmektedir.

Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türk Kızılayı da savaş alanlarında ve cephe gerisinde yaralı askerlerin tedavisiyle başlayan sağlık hizmetlerini kan ve sağlık merkezleri aracılığıyla geliştirerek sürdürmekte, bu konuda üzerine düşen her türlü sorumluluğu en iyi şekilde güncel yaşam ile en modern yapılarda yerine getirmek için çalışmaktadır. Hiç şüphesiz hekimlerimizin gerçekleştirmiş oldukları bu onurlu çalışmalara insanlık her zaman minnet duymuştur.

Yaşamış olduğumuz üzücü olayların yaşandığı bu yakın zaman çerçevesi içerisinde; hekimlik mesleği önemini hiçbir dönemde kaybetmemiş ve özellikle Türk toplumunda kutsal bir meslek olarak kabul gördüğünün inancı ile tüm bireylerin, sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının vazgeçilmez yeri bulunduğunun bilincindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına büyük bir özveriyle çalışan hekimlerimizin, sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı‘nı kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı tüm tıp personelimize teşekkür ederiz.

Beykoz Şehit Murat Akdemir M.T.L.L

Beykoz Şehit Murat Akdemir M.T.L.L

ihtiyaç sahibi 350 öğrenciye kıyafet yardımında bulunuldu. Okul Yönetimi tarafından tespit edilen öğrencilere kıyafet dağıtımı gerçekleştirildi. 
Yönetim Kurulu üyelerimize ve yardım ve destekleri ile bizlere güç veren Kızılay Gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.

Kızılay Beykoz Şubesi Olarak Yardım ve Hizmetlere Devam Ediyoruz

Halep İnsani Yardım Kampanyası

Halep İnsani Yardım Kampanyası

Suriye’nin Halep kentinde yaşanan çatışmalardan kaçan Suriyeliler için İdlip bölgesi kırsalında Kızılay öncülüğünde bir çok çadırkent kurulmuştur. Mübarek Ramazan Ayında bağışlamış olduğunuz İftar Sofraları Kah bölgesinde Halep Düzce Şefkat Çadır Kenti’inde 1.600 kişiden oluşan 265 aile ile buluşmuştur.

Her Okula Bir Kütüphane

Her Okula Bir Kütüphane

Türkiye Kızılay Derneği Beykoz Şubesi Gençlik Kollarının başlatmış olduğu, “Her Okula Bir Kütüphane” kampanyası doğrultusunda gerek bağışçılarımızdan gerek ise şubemizin bütçesinden kitaplar alınarak bilinçli gençlik yetiştirmek adına adımlar atılmaya başlamıştır. İlk kütüphanemizi Kastamonu Devrekani’de bulunan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’na açmış bulunmaktayız.

Öğrenci Bursları

Öğrenci Bursları

ö1

Türkiye Kızılay Derneği Beykoz Şubesi ve Kastamonu Çalışma Grubunun ortaklaşa yürüttüğü proje ile, her sene ortalama 900 öğrenciye burs verilmektedir. Burs verdiğimiz öğrenciler ile gönül bağı kurmak adına çeşitli organizasyonlar yaparak buluşuyor, dertlerini dinliyor ve elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Öğretim hayatları bittiğinde iş hayatına alışmaları için aynı mesleği yapan bağışçılarımız veya iş adamlarımız ile tanıştırarak meslek hayatlarında da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ailesine, ülkesine, vatanına, milletine ve insanlığa faydalı gençlerin okumasında yardımcı olan bütün bağışçılarımıza ve gönülden hizmet eden herkese teşekkür ederiz.